:: ikb.poznan.pl :: fceee.put.poznan.pl :: put.poznan.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:: Studenci Studentom

     Z pewnością nie raz zdarzało się Wam zastanawiać skąd zdobyć materiały do nauki, jak zrobić kolejny projekt, czy chociażby, które książki warto pożyczyć lub kupić. Przecież przed Wami już nie jeden student znalazł odpowiedzi na te pytania! A Wy znów będziecie musieli dojść do wszystkiego zupełnie sami? Stąd pomysł akcji "Studenci Studentom".

     Każdy z nas przez cały okres nauki, uzbierał mnóstwo materiałów, którymi mógłby się z innymi podzielić. Do tej pory na uczelni nie było specjalnego miejsca gdzie by można to zrobić. Istnieje kilka stron internetowych, byłych i obecnych studentów, ale w zasadzie nikt nie ma pewności, czy umieszczone tam materiały są dobrej jakości. My chcielibyśmy zaproponować Wam rozwiązanie, w którym wszystkie publikowane informacje byłyby sprawdzone i autoryzowane. Miejsce, w którym imiennie i trwale zaznaczycie swoje studenckie działanie. Dzieło, które sami będziecie współtworzyć.

Zostań współautorem elektronicznych skryptów akademickich!

     W odróżnieniu od innych tego typu projektów, nasz ma charakter "oficjalny". Oznacza to, że publikowane będą wyłącznie materiały zweryfikowane przez wykładowców. Przygotowane mogą być właśnie przez Was, pod kierunkiem prowadzących dany przedmiot. Dodatkowo, wszystkie publikacje znajdą się na oficjalnych stronach uczelnianej AlmaMater.

     Aby jednak nasza inicjatywa mogła sprawnie funkcjonować, potrzebni jesteście Wy, pomysłowi i rzetelni studenci, którzy mogą poświęcić trochę swojego czasu. Wasza pomoc będzie przydatna przy opracowywaniu dostarczonych przez nas lub samodzielnie zdobytych materiałów i wykonywaniu wersji komputerowych projektów. W tym celu dostarczymy Wam odpowiednie narzędzia w postaci programów komputerowych. Nic nie szkodzi jeśli jeszcze ich nie znacie, w ramach naszej akcji, pomożemy Wam rozpocząć z nimi pracę i pokażemy ich możliwości.

     Decydując się na współpracę z nami, każdy z Was otrzyma konto e-mail, ftp oraz stronę www na serwerze AlmaMater. Publikacje, które będziecie redagować, zostaną opatrzone Waszymi nazwiskami. Będzie to dla Was doskonała praktyka, dzięki której możecie zdobyć wiele cennych doświadczeń a Wasza praca na rzecz uczelni na pewno zostanie zauważona.

     Jeśli zatem jesteście sumienni i obowiązkowi, macie zapał do pracy, dostęp do komputera i chcecie robić coś sensownego dla siebie i innych, prosimy o kontakt: agnieszka.sysak@ikb.poznan.pl


Na początek tekst pt. "Redagujemy dokumenty AlmaMater" autorstwa dwóch Agnieszek: Sysak i Wdowskiej.

 
  aktualizacja: 2004.10.05 :: webmaster